MAXIMA GRUPĖ 2022 m.: plėtra Lenkijoje ir Bulgarijoje, Baltijos šalyse – veiklos efektyvumas

MAXIMA GRUPĖ, UAB, valdanti mažmeninės prekybos tinklus „Maxima“ Baltijos šalyse, „Stokrotka“ Lenkijoje, „T-Market“ Bulgarijoje, bei Baltijos šalyse ir Lenkijoje veikiančią elektroninę parduotuvę „Barbora“, skelbia 2022 metų konsoliduotus finansinius rezultatus.  

Pasak Agnės Voverės, MAXIMA GRUPĖS generalinės direktorės, 2022 metais veikiant nepastovioje ekonominėje aplinkoje Grupei pavyko išlaikyti pagrindines plėtros kryptis ir finansinį stabilumą. Grupės pajamos, palyginti su 2021-ais metais, padidėjo 14,9 proc. iki 5 153,7 mln. Eur. Konsoliduota Grupės EBITDA (pelnas prieš finansinės veiklos rezultatą, pelno mokestį, nusidėvėjimą bei amortizaciją) 2022 m. sudarė 368,9 mln. Eur, t.y. 2,6 mln. Eur daugiau nei prieš metus. Didžiausias, 28,3 proc., pajamų augimas fiksuotas Lenkijoje, kurioje jau 4-tus metus vykdoma nuosekli plėtra, o Baltijos šalių prekybos tinklų pajamos padidėjo 9,8 proc. Visgi, visose rinkose, išskyrus Lenkiją ir Bulgariją, Grupės pajamos augo mažesniu tempu nei infliacija, o Grupės pelningumas 2022 m. sumažėjo – EBITDA marža smuko 1 proc. punktu ir sudarė 7,2 proc. nuo pajamų. Mažesnį pelningumą lėmė energetikos kainų šuolis ir išaugusi prekių savikaina.  

Grupė išliko patraukli investuotojams nepaisant geopolitinės įtampos ir neapibrėžtumo regione. MAXIMA GRUPĖ buvo viena iš pirmųjų įmonių Centrinėje ir Rytų Europoje, 2022 metų viduryje išplatinusi 240 mln. Eur obligacijų emisiją. Grupės įsiskolinimo lygis išliko stabilus, konsoliduotosios grynosios skolos ir EBITDA santykis 2022 m. pabaigoje siekė 2,6.

Grupės investicijos į plėtrą ir parduotuvių atnaujinimą 2022 metais siekė 116 mln. Eur, tai 7,2 proc. daugiau nei prieš metus. Pagrindinėmis Grupės plėtros šalimis išliko Lenkija ir Bulgarija: 2022 metais Lenkijoje tinklą papildė 110, o Bulgarijoje – 14 naujų parduotuvių. Lenkijoje Grupė taip pat tęsė investicijas į elektroninę prekybą – „Barboros“ apyvarta ir užsakymai šioje rinkoje 2022 metais padidėjo tris kartus.

Grupės valdomose parduotuvėse Baltijos šalyse tęsėsi 2021 metais pradėtas parduotuvių suvienodinimas. Taip siekiama efektyviau planuoti tiekimo procesą, darbuotojų darbo valandas ir pagerinti apsipirkimo patirtį pirkėjams. Baltijos šalyse jau suvienodintos 278 „Maxima“ parduotuvės, iš kurių 166-ios 2022 metais. Be to, visose veiklos rinkose siekdama užtikrinti pirkėjams palankią prekių kainą, Grupė nuosekliai didino privačių prekės ženklų (PPŽ) dalį asortimente. PPŽ pardavimai, palyginti su 2021 m., Grupės įmonėse iš viso augo beveik 24 proc., iš jų sparčiausiai – net 1,6 karto – Lenkijoje.

Grupės įmonės daug dėmesio skyrė suvaldyti dėl infliacijos ir elektros kainų išaugusius kaštus - peržiūrėjo vidinius procesus ir mažino veiklos sąnaudas. Nors parduotuvių skaičius padidėjo 124-iomis, bendrą elektros energijos suvartojimą, palyginti su 2021 metais, pavyko sumažinti 4,2 proc. Elektrą taupyti padėjo 2022 metais toliau vykdytas LED apšvietimo diegimas, tvaresnis kondicionavimo ir šaldymo įrenginių naudojimas. Metų pabaigoje LED technologijos buvo įdiegtos 1 224-iose iš 1 534-ių Grupės valdomų parduotuvių.

„Pernai metais MAXIMA GRUPĖS valdomos įmonės daugiausia dėmesio skyrė veiklos efektyvumui ir sąnaudų valdymui. Peržiūrėdami veiklos procesus ir taupydami, lengviau įveikėme iššūkius bei tęsėme augimą. Veiklos rezultatai atspindi Grupės gebėjimą veikti sudėtingomis sąlygomis – tai organizacinės kultūros ir patikimos tarptautinės komandos nuopelnas. 2022 metais padėtas pagrindas ir ilgalaikiams tvarumo įsipareigojimams Grupės viduje ir už jos ribų“, – sako Agnė Voverė, MAXIMA GRUPĖS generalinė direktorė.

MAXIMA GRUPĖ išsikėlė ilgalaikius mokslu grįstus klimato kaitos švelninimo tikslus ir siekia, kad jie būtų patvirtinti pagal SBTi metodologiją. Grupė planuoja šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) tiesiogines emisijas iki 2030 metų sumažinti 42 proc., taip pat kvies ne mažiau kaip 67 proc. tiekėjų (skaičiuojant pagal ŠESD emisijas) išsikelti ŠESD emisijų mažinimo tikslus.

MAXIMA GRUPĖS valdomos įmonės bendradarbiauja su socialiniais partneriais ir nevyriausybinėmis organizacijomis, remia bendruomeninius projektus ir socialines akcijas. 2022 metais Grupės įmonės įvairiems socialiniams projektams ir paramai Maisto bankams skyrė 7 mln. Eur. Pernai Grupės įmonių dėmesio centre atsidūrė nuo Rusijos agresijos Ukrainoje nukentėję žmonės, kurių dalis tapo Grupės įmonių darbuotojais. Metų pabaigoje Grupės įmonėse penkiose veiklos rinkose dirbo 933 iš Ukrainos dėl karo laikinai pasitraukę žmonės. 

Grupė nuosekliai investuoja į kokybiškos ir saugios darbo aplinkos kūrimą ir darbuotojų gerovę. Grupės įmonėse veikia prevencijos ir pranešimo sistema, skirta kovoti su korupcija ir netinkamu elgesiu darbo vietoje. Bendrovėse siekiama užtikrinti abipusę pagarbą, įvairovę ir lygybę – kiekvienoje šalyje dirba įvairių tautybių ir biografijų žmonės, o 2022 m. gruodžio 31 d. aukštas vadovaujančias pareigas Grupėje užėmė 47 proc. moterų. 2022 metais 38 256 Grupės darbuotojams penkiose šalyse skirtas papildomų naudų paketas sudarė  80,6 mln. Eur, o darbo užmokesčio fondas padidėjo 8 proc.

Vienintelis MAXIMA GRUPĖS akcininkas UAB „Vilniaus prekyba“ patvirtino 2022 m. bendrovės ir Grupės konsoliduotąsias finansines ataskaitas bei pelno paskirstymo projektą, pagal kurį, atsižvelgiant į dividendų mokėjimo politiką, dividendams „Vilniaus prekybai“ išmokėti skirta 70 mln. Eurų.

Papildoma informacija

MAXIMA GRUPĖ valdo prekybos tinklus „MAXIMA“ (Baltijos šalyse), „Stokrotka“ (Lenkijoje), „T-Market“ (Bulgarijoje) ir elektroninę maisto prekių parduotuvę „Barbora“, veikiančią Baltijos šalyse ir Lenkijoje.

MAXIMA GRUPĖ priklauso „Vilniaus prekyba“ įmonių grupei. „Vilniaus prekyba“ per kitas dukterines įmones valdo investicijas į mažmeninės prekybos ir vaistinių tinklus bei nekilnojamojo turto projektų vystymo ir nuomos paslaugų įmones Baltijos šalyse, Švedijoje, Lenkijoje ir Bulgarijoje.

Išsamią MAXIMA GRUPĖS veiklos ataskaitą rasite čia: KONSOLIDUOTASIS METINIS PRANEŠIMAS 2022


 

Grįžti į visas naujienas